fbpx
Darmowa dostawa już od 189zł!
Sprawdź nasze social media!

Rodzinne atrakcje, bez glutenu! Czy to możliwe?

Czy czeka nas kiedyś znak równości na zamkniętych placach zabaw i w wesołych miasteczkach?

Place zabaw ”pod dachem”, wesołe miasteczka. Miejsca dla rodzin z dziećmi. Ale czy dla wszystkich? Czy w takich miejscach ktokolwiek powinien się czuć wykluczony? Osoby, których temat dotyczy, doskonale wiedzą, że nie wiele potrzeba abyśmy poczuli się inaczej. Większość rodziców, już ma doświadczenie w tym temacie lub zaraz będzie je zbierać. Miejsca rozrywki to oczywiście nie tylko szaleństwo i radość dzieciaków, z każdego centymetra atrakcji, ale i kawiarnia, punkty gastronomiczne. Przeważnie nie uświadczy się czegokolwiek bez glutenu, laktozy czy cukru. Czy każdy z nas nie marzy o tym, aby swobodnie zabrać dzieci na plac zabaw i beztrosko skorzystać z jakiejkolwiek oferty w kawiarni dostępnej na placu zabaw?

Wielkim marzeniem byłoby gdybyśmy mieli w czym wybierać. Małym marzeniem jest cokolwiek co moglibyśmy zamówić dla dziecka na diecie bezglutenowej lub dla siebie do kawy. Czy nasz problem jest znany?
Nie! Czy świadomość diety bezglutenowej jest coraz większa? Ostatnio stwierdziliśmy, że niestety się baaardzo przez długi czas myliliśmy wierząc, że tak jest. Niestety nie jest! Jeszcze dużo czasu minie aż to się zmieni. Zmieni się wtedy kiedy diagnostyka celiakii będzie się miała lepiej. Na ten moment w Polsce wygląda to bardzo kiepsko. Jednak wracając do placów zabaw. Chcielibyśmy abyście trochę z nami napisali ten wpis. Co myśli rodzic dziecka z celiakią i na diecie bezglutenowej, którego dziecko otrzymuje zaproszenie na urodzinki? Jak sobie radzicie?

Mnie o zawrót głowy przyprawia to co widzę na stołach urodzinowych na placach zabaw. Królują słodycze, chrupki i cukierki. Czy zdrowsze alternatywy nie istnieją? Czy może to rodzice wybierają takie opcje bo prosto, tanio? 

Aktualnie prowadzimy akcję zachęcania placów zabaw do współpracy i do wprowadzenia tam produktów, które są bezglutenowe. Takim produktem są m.in donaty bezglutenowe. Przekąska idealna dla glutenowców i bezglutenowców. Zobaczymy jak nam pójdzie 🙂 Tworzymy mapę miejsc, w których znajdziemy coś bez glutenu dla naszych dzieci i dla nas samych. Jeśli znasz takie miejsce napisz. 🙂 

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go w mediach społecznościowych!