fbpx
Darmowa dostawa już od 189zł!
Sprawdź nasze social media!

Komunia bez glutenu

CZY TO MOŻLIWE? 

Nadchodzi maj, a wraz z nim Komunie. Twoje dziecko szykuje się do Komunii Świętej i jest na diecie bezglutenowej? Zastanawiasz się jak zorganizować poczęstunek dla gości? Nasze rady będą mocno egoistyczne. Myśl o swoim dziecku!
To jego wyjątkowy dzień! Najważniejsze w tym dniu jest jego samopoczucie i radość. Nie musisz zadowolić wszystkich na około. 🙂 

GDZIE ZORGANIZOWAĆ BEZGLUTENOWĄ KOMUNIĘ 

Możliwości jest wiele. Restauracje gotujące bezglutenowo, w domu, w ogrodzie… Zależy na co pozwala Wam budżet i jakie są możliwości. Jedno jest pewne, miejsce nie jest istotne. Najistotniejsze tutaj jest menu! My w takim przypadku stawiamy na całe menu bezglutenowe. Dokładnie tak samo organizujemy urodziny. Czy goście będą zadowoleni? Jeśli nie powiesz, że wszystko jest bezglutenowe, pewnie większość nawet nie zauważy. 😉 Czy u Was zdarza się, że słyszycie ”na prawdę to jest bez tego glutenu? A nie czuć” Hmm… a przepraszam…. jak ma być czuć? Wyjątkowo alergicznie na takie komentarze reagujemy, ale ich nie unikniemy. Jak się z tym zmierzyć? My przestaliśmy informować gości, że na stole nie ma nawet grama glutenu. 

MENU BEZGLUTENOWE NA KOMUNII

Możliwości na dania bezglutenowe jest wiele, dokładnie tyle samo co na menu glutenowe. Zupy, II dania, przekąski, torty i ciasta. Gotujesz to wszystko na co dzień. Dla nas najważniejsze jest aby dziecko mogło jeść dokładnie to samo co reszta gości i tak też przygotowujemy nasze bezglutenowe uroczystości.

Przykładowe menu bezglutenowe może wyglądać następująco:

Rosół z bezglutenowym makaronem
Jaki makaron polecamy? Makaron do rosołu pasta natura, goście nawet się nie zorientują że zjedli makaron bezglutenowy. Nasz zdecydowanie ulubiony to kukurydziano ryżowy. 
Bezglutenowa dieta dla każdego Łasucha ♥ MAKARONY BEZGLUTENOWE > Kukurydziano-ryżowy (lasuchowo.pl)

II Danie bezglutenowe
Grillowana lub pieczona pierś z kurczaka, faszerowana pomidorami i mozarellą, z ziemniakami i surówką. 

Deser 
Sernik bezglutenowy, jabłecznik bezglutenowy i wiele innych bezglutenowych ciast czy deserów.

TORT BEZGLUTENOWY zrobiony samodzielnie lub zamówiony w pewnym miejscu które przygotowuje bezglutenowe torty. U nas znajdziesz mąki i kremy do tortów bezglutenowe. 
Bezglutenowa dieta dla każdego Łasucha ♥ DO WYPIEKÓW (lasuchowo.pl)

BEZGLUTENOWA HOSTIA 

Czeka Cię rozmowa z parafią. Wiemy, że czasami parafie przygotowują się i jest u nich dostępna Hostia i opłatki nie zawierające glutenu. Z uwagi na prawo kanoniczne nazywana jest hostią niskoglutenową. Dla bezpieczeństwa my kupilibyśmy ją we własnym zakresie i poprosili księdza aby nasze dziecko przyjeło ją jako pierwsze. Pamiętajmy, że jeśli nasze dziecko nie będzie pierwsze w kolejności, na opuszkach księdza znajdą się drobinki glutenu z wcześniejszych Hostii. 

Nie zapomnij kto tego dnia jest najważniejszy! 

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go w mediach społecznościowych!