fbpx
Darmowa dostawa już od 189zł!
Sprawdź nasze social media!

Jakie są objawy celiakii u dzieci?

Gdy zauważasz, że ze zdrowiem Twojego dziecka coś jest nie tak, zaczyna się walka. Gdy mamy dobrego lekarza pediatrę, który przeprowadza wnikliwy i dokładny wywiad rozpoczynamy diagnostykę. Niestety jak wiemy, z tym często bywa problem. Wiele osób zastanawia się jakie są pierwsze objawy celiakii u dzieci. Z tym bywa różnie. Celiakia przez wiele lat potrafi nie dawać znaków. Jednak gdy często nasze dziecko ma bóle brzuszka, czy spuchnięty i twardy brzuszek, a do tego kupy są oleiste powinniśmy się zaniepokoić i zbadać dziecko w kierunku celiakii. 

Objawy celiakii

Dziecko jest najniższe w grupie rówieśników, często miewa twardy i nabrzmiały brzuszek (piłeczka), oleiste biegunki, wymioty oraz bóle głowy. Wszystko to, powinno nas zaalarmować i zmotywować do wizyty u lekarza. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu, powinien skierować na odpowiednie badania. Pamiętajmy, żeby przed badaniami w ciemno nie eliminować glutenu z diety, ponieważ badania mogą wtedy wyjść niewiarygodne.
Objawów jakie mogą dotyczyć dziecka i dorosłego z podejrzeniem celiakii jest zdecydowanie więcej.
Jednak te często powtarzające się, są najłatwiejsze do zauważenia przez nas.
Nasze dziecko może być rozdrażnione, łatwo się denerować, mieć problemy z koncentracją, częste nawracające infekcje oraz problemy ze skórą, takie jak AZS, pękające kąciki ust, zaczerwienioną okolicę odbytu. 

Pamiętajcie, że włączenie diety bezglutenowej przy celiakii jest jedynym skutecznym lekiem!
Poprawia zdrowie oraz komfort życia chorego na celiakię. 

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go w mediach społecznościowych!