fbpx
Darmowa dostawa już od 189zł!
Sprawdź nasze social media!

Diagnoza CELIAKIA

Każdy z nas przez to przechodził. Nikt nie urodził się z wiedzą o celiakii. Czy świat się kończy?
My byśmy powiedzieli, że dopiero się zaczyna. Bez bólu głowy, rewolucji z brzuszkiem i bez wielu innych przykrych dolegliwości jakie dawało jedzenie glutenu. 💚


DIAGNOZA?

Kto nas zdiagnozował w kierunku celiakii? Sami z poradą naszej ukochanej Pani doktor. 
Niestety nie lekarz rodzinny/pediatra z NFZ. Wszystkie badania w kierunku celiakii wykonaliśmy prywatnie. 

Niestety, każdy musi obserwować swój organizm i reagować. Obserwacja i uwaga skłoniły nas do rozeznania się w tym temacie. 


NASZE OBJAWY CELIAKII

Bóle głowy, rozdrażnienie, niski wzrost oraz biegunki i twardy odstający brzuszek. Takie były objawy u nas. U Ciebie może to być mniej, lub więcej. Najważniejsze to nie bagatelizować, żadnego objawu. 


BADANIA W KIERUNKU CELIAKII

My wykonaliśmy następujące badania w kierunku celiakii

  • Przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgA
  • Przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgG
  • badanie genetyczne HLA-DQ2/DQ8 


CO DALEJ? 

Dużo zmian… Bardzo dużo zmian… Bardzo dużo czytania i przyswajania nowych informacji. Zmiany w kuchni, zniamy przyzwyczajeń i zmiana sposobu robienia zakupów. To wszystko wygląda strasznie, ale takie jest tylko na początku. Zakupy w zwykłym sklepie na początku potrafią trwać w nieskończoność. Musisz nauczyć się czytać etykiety. To jest bardzo ważne, ponieważ etykiety na tych samych produktach potrafią się zmieniać zależnie od partii produktu. Czytanie etykiet w zwykłym sklepie to już nasza codzienność. Wygodą jest robienie zakupów w sklepie bezglutenowym. Pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu i poniekąd nerwów. W sklepie gdzie wszystkie produkty są bezglutenowe tak jak w lasuchowo.pl zakupy są szybkie i bezpieczne. U nas znajdziesz to co Łasuch jedzą w domu. Tylko to co jest najlepsze!

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go w mediach społecznościowych!