fbpx
Darmowa dostawa już od 189zł!
Sprawdź nasze social media!

Całowanie, a dieta bezglutenowa

BEZGLUTENOWY POCAŁUNEK 

Obdarzamy nim najbliższą naszemu sercu osobę. Pocałunek to dla wielu z nas oznaka miłości, bliskości, pożądania i zaufania. Gdy się całujemy nasza miłość kwitnie. Dla wielu osób całowanie jest bardzo istotne i nie wyobrażają sobie życia bez tej bliskości. Całowanie to również oksytocyna, dopamina i serotonina, które odpowiadają za nasze poczucie szczęścia. Dla osób na diecie bezglutenowej pocałunek to może być również spora dawka glutenu przeniesionego na ustach jak i również ze śliną. Niestety… Co zrobić aby pocałunek nie był dla nas groźny? 

CAŁOWANIE, A CELIAKIA I DIETA BEZGLUTENOWA

Nie ma żadnego problemu, jeśli nasz partner/partnerka również jest na diecie bezglutenowej. Zagadka zaczyna się wtedy, kiedy nasza druga połówka uwielbia produkty zawierające gluten. Rady jakie można przeczytać w Internecie są niewyobrażalne… Zwłaszcza na początku znajomości… Jeśli ktoś chciałby zabić magię na wstępie, według rad może prosić partnera o umycie zębów przed pocałunkiem lub wymycie twarzy i zarostu…
W tym przypadku myślę, że jedno jest pewne!
To raczej będzie ostatnia randka i problem zniknie! 😉
Trzeba zachować zdrowy rozsądek, ale również zadbać o własne bezpieczeństwo. W innym przypadku można się niestety narazić na zatrucie glutenem.

CZY MOŻNA CAŁOWAĆ SIĘ NA DIECIE BEZGLUTENOWEJ

Można, a nawet trzeba! Życie na diecie bezglutenowej to zagadki i wyzwania. Czasem szkoła przetrwania, ale….
Rozmowa… Rozmowa… i jeszcze raz rozmowa! To naszym zdaniem klucz do sukcesu, jak i również nie całowanie się z partnerem/partnerką bezpośrednio po posiłku, jeśli oczywiście zawiera on gluten. Pamiętajmy, że nie wszyscy mają świadomość co to jest celiakia, czy dieta bezglutenowa. Opowiedz na czym polega dieta bezglutenowa, co możesz jeść a czego nie. Najlepszą opcją dla osoby na diecie bezglutenowej będzie jeśli randka odbędzie się w restauracji serwującej menu bezglutenowe lub na kolacji u Ciebie. To jedna z niewielu rad jakie możemy znaleźć w internecie, która nie zabije na wstępie romantycznej atmosfery. 

Dasz radę!   

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go w mediach społecznościowych!